Firma Motormis Radom oferuje w sprzedaży detalicznej opony letnie i zimowe.

W sprzedaży posiadamy opony tylko znanych i renomowanych marek takich jak Goodyear, Michelin, Dunlop, Dębica oraz wielu innych do wszystkich marek i modeli samochodów. W Posce zaleca się używanie opon zimowych pomiędzy około październikiem i kwietniem a letnich przez resztę roku. Ogólnie rzecz biorąc opony zimowe lepiej będą spisywały się na drodze gdy temperature jest niższa niż 7 stopni Celsjusza.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń teraz.                (48) 363 37 65

Dlaczego warto jest mieć opony zimowe?

Opony zimowe są wykonane z bardziej miękkich gatunków gumy i są zaopatrzone w specjalnie wyprofilowany bieżnik zapewniający dobrą przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym. W przeciwieństwie do opon letnich zimówki nie twardnieją w niższych temperaturach dzięki czemu zwiększają przyczepność i dystans, w którym Twój samochód będzie się w stanie zatrzymać.

Kiedy nalezy wymienic opony na nowe?


Istnieje 6 głównych powodów, przy których wystąpieniu powinieneś poważnie rozważyć zakup nowych opon:

  1. Jeśli przebijesz oponę. Nowoczesne opony są bardzo wytrzymałe i mogą poradzić sobie z większością rzeczy. Przebicia jednak ciągle się zdarzają. Specjalista od opon powinien sprawdzić oponę po przebiciu aby sprawdzić czy opona może być naprawiona czy nie.
  2. Jeśli bierznik na Twojej oponie jest niski. Twoje opony muszą zostać wymienione, jeśli grubość rzeźby osiągnęła poziom minimalny pokazywany przez wskaźnik zużycia. Starty bieżnik pogarsza kierowalność na mokrym podłożu, co może być bardzo niebezpieczne dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Jeśli porównamy właściwości trakcyjne opon o różnej głębokości bieżnika np. 8 mm, 4 mm i 1,6 mm, to zauważymy, że model z bieżnikiem 4 mm posiada tylko 65% przyczepności, którą ma produkt 8 milimetrowy. Zaś opona z bieżnikiem 1,6 mm już tylko 40% przyczepności, którą ma nowa opona.
  3. Jeśli Twoja opona pokazuje oznaki starzenia się. Odklejenie się bieżnika i inne przykłady separacji elementów opony, deformacja drutówki lub jej widoczność, plamy wewnątrz opony, przecięcia i rozdarcia gumy na bokach opony są znakami, że bezwłocznie należy wymienić opony na nowe.
  4. Jeśli Twoja opona uległa uszkodzeniu. Twoja opona może zostać poważnie zniszczona jeśli natrafia na twrady przedmiot na drodze czy dobrze znaną polskiemu kierwocy dziurę. Każda widzialne uszkodzenie lub deformacja opony musi być sprawdzona przez specjalistę od opon. Tylko oni są w stanie orzec czy opona może być naprawiona lub czy musi zostać wymieniona.
  5. Jeśli opona ma oznaki anormalnego zużycia. Może się jednak zdarzyć, że w pewnych miejscach pojawią się oznaki nadmiernego zużycia opony (miejscowe, w części środkowej lub na krawędziach), choć wskaźnik zużycia pozostanie nienaruszony. W takim przypadku musisz jak najszybciej wymienić oponę.
    Tego typu zużycie wskazuje najczęściej na problem mechaniczny – zbieżność, wyważenie, zawieszenie, przekazywanie napędu – lub nieprawidłowe ciśnienie w oponach (a nawet sportowy styl jazdy). Jeśli tak jest, umów się na wizytę u swojego fachowca od opon.
  6. Jeśli opony nie pasują do Twojego pojazdu. Dla najlepszej wydajności, ta sama opona powinna być używana na wszystkich czterech kołach. Opony o różnych rozmiarach, konstrukcji i stanie zużycia mogą bardzo negatywnie wpływać na kontrolę i stabilność samochodu.
    Ponadto, mogą istnieć specyficzne zalecania dla Twojego samochodu, jakich opon używać. Dla tych sprawdź swoją książeczkę pojazdu. Pamiętaj też aby nigdy nie mieszać opon radialnych i diagonalnych.

Posiadamy w sprzedaży opony tylko renomowanych i sprawdzonych marek:

Nowe Opony Continental - Zimowe i LetnieNowe Opony Dunlop - Zimowe i LetnieNowe Opony Michelin - Letnie i ZimoweNowe Opony Dębica - Zimowe i LetnieNowe Opony Goodyear - Letnie i Zimowe