Firma Motormis Radom montuje i serwisuje światła do jazdy dziennej.

Światła te cechują małe, kompaktowe wymiary, które pozwalają na montaż w każdym samochodzie, szczególnie w tych, w których nie ma miejsca na lampy o większych wymiarach. Nowoczesny design oferowanych przez nas świateł do jazdy w dzień sprawdzi się z najnowocześniejszymi markami samochodów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń teraz.                (48) 363 37 65

Zalety świateł do jazdy w dzień

Specjalistyczne badania wykazały, że światła te zwiększają nasze bezpieczeństwo, gdyż powodują to, że jesteśmy dużo lepiej widziani na drodze, a przy tym nie oślepiają kierwoców jadących z naprzeciwka. Dzięki użyciu technologi lamp LED, światła do jadzy dziennej cechują wydłużona żywotność lamp i mniejsze zużycia paliwa w stosunku do powszechnie używanych świateł mijania.

Przepisy a światła do jazdy dziennej

W Polsce istnieje obowiązek całodobowego używania świateł w pojazdach samochodowych jedno- i dwu-śladowych. Od 7 lutego 2011r. Unia Europejska wprowadziła normy ICE R48, które dopuszczają tylko produkcję samochodów z oświetleniem DRL. Przewiduje się, że zwiększy to bezpieczeństwo na drogach o 3-5%, gdyż światła DRL są bardzo przyjazne dla oczu i niwelują oślepienie jadących z naprzeciwka kierowców.