Firma Motormis Radom zajmuje się profesjonalną wymianą oleju.

Przy każdej wymianie oleju zaleca się także wymianę filtra. Zwlekanie z wymianą filtra jest tylko pozorną oszczędnością. Wynika to z tego, że po całkowitym zablokowaniu filtra, olej płynie bezpośrednio do silnika a to powoduje bardzo szybkie jego zużycie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń teraz.                 (48) 364 18 16

Kiedy należy wymienić olej w samochodzie?

Wskazówki dotyczące wymiany oleju silnikowego podaje zwykle instrukcja samochodu. Im starszy samochód tym częściej należy dokonywać kontroli i wymiany oleju. W najnowszych samochodach przewiduje się wymianę co 15-20 tys. kilometrów. W starszych pojazdach podobnej wymiany należy dokonać mniej więcej po 10 tys. km przebiegu. Dane te należy traktować jedynie orientacyjnie, dużo zależy od sposobu eksploatacji samochodu. Niezależnie od przebiegu zaleca się jednak wymianę oleju silnikowego nie rzadziej niż raz na rok.

Czerwona lampka – zatrzymaj samochód!

Wielu kierowców ignoruje wskazania pojawiające się na desce rozdzielczej. Tymczasem pojawienie się świecącej na czerwono lampki ostrzegającej o zbyt niskim ciśnieniu oleju powinno nas skłonić do natychmiastowego zatrzymania samochodu. Oznacza ona zwykle, że zapomnieliśmy o uzupełnieniu oleju silnikowego lub że mamy do czynienia z poważną awarią. Jeżeli po sprawdzeniu poziomu i ewentualnym uzupełnieniu oleju lampka nadal się świeci, koniecznia będzie interwencja mechanika.

Jak dbać o silnik samochodu?

Jeżeli chcesz uniknąć kosztownych napraw i chcesz aby Twój samochód działał sprawnie oraz miał dłuższą od przeciętnej żywotność, przestrzegaj tych kilku prostych zasad:

  1. Regularnie kontroluj poziom oleju – zalecamy robić to raz na 1000 km i przed dłuższymi wyjazdami.
  2. Po odpaleniu silnika daj olejowi czas aby się zagrzał – pierwsze kilometry pokonuj na niskich obrotach.
  3. Używaj oleju zalecanego przez producenta – tylko on zapewni bowiem silnikowi optymalne warunki pracy.
  4. Pilnuj kalendarza – wymieniaj filtr i olej zawsze wtedy, gdy sugeruje to producent.